Zobrazují se příspěvky se štítkemtěhotenství. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemtěhotenství. Zobrazit všechny příspěvky

8. května 2014

Porod v nedohlednu.

Termín porodu za námi a já pořád 2 v 1. Asi mi všechny maminky potvrdí, že čekání na "Den D" je nekonečné a zkouškou trpělivosti obou rodičů.

Přemýšlela jsem i o tom, zrušit si dočasně telefonní číslo, protože neustále smsky, emaily a volání s dotazy "Tak co? Už?" mě naprosto vyčerpávají. Vtipné odpovědi a komentáře na tyto otázky mě už přestaly bavit, takže nyní jsou mé zprávy pouze jednoslovné - nic.


Taky jste měly tuhle předporodní skepsi?

Každodenní kontroly v porodnici jsou denní rutinou a bez ranní moči v kabelce už si neumím představit svůj den. Nepřála bych vám nyní vidět, co všechno v kabelce vozím... tak mě napadá, to by byl asi hodně vtipný TAG :)

Pokud se naše mládě nerozhýbe samo, tak v pondělí nástup do porodnice a začne se s postupným vyvoláváním. Na jednu stranu bych byla moc ráda, kdyby se malá rozhoupala a o svém příchodu na svět si rozhodla sama, ale na druhou stranu se konečně začne něco dít.

Na naší princeznu už se moc těším, tak doufám, že tu bude brzy s námi. Zatnout zuby a vydržet! Už to nebude trvat dlouho.

Držte nám palce!

A.



26. března 2014

Oblíbená kosmetika v těhotenství.

Nejsem velký odborník na kosmetiku. Moje polička včetně různých líčidel a zkrášlovadel je poměrně skromná. Jako každá žena však čas od času podniknu výpravu do drogérií (nejoblíbenější DM) a to se pak nestačím divit, co všechno mi skončí v košíku.

Začátek těhotenství se u mě projevil nejprve na obličeji a vlasech. Obličej jsem měla jako v pubertě a vlasy padaly šíleným tempem. Neustále jsem po sobě sbírala chumáče vlasů a říkala si, že jestli to tahle bude pokračovat, tak budu do porodu holohlavá.

V tomto období jsem na pleť používala pleťovou vodu od Neutrogeny a na vlasy mi nejvíce vyhovoval šampon a balzám Klorane.




Od začátku těhotenství jsem se v obavách ze strií začala poctivě každý den mazat. Nechtěla jsem nic podcenit, takže mými největšími kamarády se staly značky Nivea a Bepanthen. Střídala jsem je dle nálady. Do dnešního dne jsem spotřebovala 2 balení krému Bepanthen proti striím, stále používám olej Nivea a klasickou modrou Niveu. S Niveou už to zdárně dotáhneme až do porodu. V těhotenství se alespoň u mě pokožka extrémně vysušovala, takže den bez krému u mě vůbec nepřicházel v úvahu.



Obličej jsem mazala dětským měsíčkovým krémem od Weledy. Tento krém je také výborný po holení. Mám nyní citlivější pokožku a na podpaží nebo intimní partie byl po holení ideální (zklidní pokožku, rychle se vsákne a nedráždí).





Po turbulentních 3 měsících, kdy se mé tělo vyrovnalo s hormonální nerovnováhou se pleť krásně vyčistila a změnila se také kvalita vlasů. Vlasy se mi přestaly mastit a padat, takže už nebylo nutné si je mýt každý den (jaká to úleva :). Mám také pocit, že mi rostou rychleji než předtím. Ale to je spíš opravdu jen pocit, než realita. Extra péči o vlasy nyní moc neřeším. U mě na poličce nyní leží Syoss šampon bez silikonů a balzám na vlasy Dove.













Tady je aktuální polička v celé své kráse (omlouvám se za horší kvalitu fotky, je to focené telefonem).



Jak vypadá ta vaše kosmetická polička? Přetéká všemi možnými zlepšováky a zkrášlovadly, nebo je stejně skromná, jako ta moje? 


Těším se na komentáře.

Vaše A.






 

Průvodce těhotenstvím.

Těhotenství bylo plánované a chtěné. S manželem jsme se oba těšili na nové výzvy a také oba cítili, že už jsme připravení na to, abychom zvládli příchod dalšího člena rodiny.

Oba jsmě měli fajn práci, dostavěli rodinný domek, takže dalšímu posunu v našem vztahu nic nebránilo.

Antikoncepci jsem brala přes 10 let, takže jsme oba počítali s tím, že to nemusí jít snadno a prostě tomu nechali volný průběh. Ze začátku jsem si říkala, že vynechám všechny diskuze na serverech typu emimino, maminka atd. Jedinou orientační pomůckou mi byla aplikace v telefonu, která mi ukazovala přibližné dny ovulace. 

S manželem jsme si užívali jeden druhého a neřešili, jestli je dnes ten správný den nebo ne. Než jsme se nadáli, na testu se objevily 2 čárky. Byl to velmi zvláštní pocit, když jsem počůraný test držela v ruce. První byla obrovská radost, kterou za pár vteřin vyměnily myšlenky typu "Pane bože, tak já jsem těhotná!". V květnu jsem vysadila antikoncepci a na konci srpna, v den svých narozenin, jsem držela v rukou pozitivní test.

Celý den jsem si na "nový stav" zvykala a večer před spaním to řekla manželovi. Nejdřív bylo pár vteřin ticha (taky ho to chudáka zaskočilo :) a potom radost. Nekonaly se slzy štěstí a velká gesta jako v amerických filmech. Oba jsme tuhle novinku v sobě potřebovali zpracovat.

V 7. tt jsem absolvovala první ultrazvuk u gynekologa, kde kromě šedivého flíčku blikalo také srdíčko. Koukala jsem na ultrazvuk a říkala si, tak tohle je ten náš shluk buněk. Pan doktor byl velmi milý, dostala jsem první fotku Žížalky a odešla s žádankou na genetické testy a první velký ultrazvuk. Venku v autě už na mě čekal manžel a oba jsme měli velkou radost, že je vše v pořádku a byli pyšní na tu naši "šmouhu". 

První velký ultrazvuk a genetické testy jsem absolvovala ve Vinohradské nemocnici, manžel byl se mnou. Byla jsem moc ráda, že se mnou muž ultrazvuky absolvoval a oba jsme si užívali pohyby Žížalky a tlukot srdíčka. Vždycky mi přejel mráz po zádech, když jsem tlukot slyšela.

Všechna vyšetření probíhala výborně a my tuhle skvělou novinku postupně oznámili rodině a kamarádům. Nastávající babičky a dědečkové byli nadšení, na první vnouče se už dlouhou dobu těšili. 

Na podzim dostal můj muž v práci nabídku, která se prostě neodmítá. Podmínky byly nastaveny tak, že nebylo moc o čem přemýšlet. Novou práci vzal a nás čekalo stěhování do Sofie v Bulharsku. Oba jsme si říkali, že vše přišlo v pravý čas a je jedno, jestli budu na mateřské v Čechách nebo v Bulharsku. Moje úžasná šéfová v práci přijala všechny novinky naprosto skvěle a také mi ve všem vyšli vstříc. Od ledna jsem s manželem mohla vyrazit na východ.

S gynekologem v Čechách jsme se domluvili, že od ledna do dubna budu v péči doktorů v Bulharsku a před porodem se vrátím a dotáhneme to spolu. O bulharském zdravotnictví ještě určitě napíšu v samostatném článku, protože to bude na delší psaní :)

Duben je za dveřmi, takže už se těšíme zpátky do Čech. Na rodinu, přátele a hlavně, že už konečně uvidíme tu naší princeznu, co mi zatím řádí v bříšku.




Shrnutí mého těhotenství v bodech:

  • 1.- 3. měsíc
    Váha: 55 kg
    Neduhy: Neustálá únava, časté nevolnosti (Naštěstí jsem nezvracela, ale celý den byl žaludek jako na vodě. Pomáhaly mi časté svačinky - zejména ovoce nebo suchary z bio krámku.)
    Chutě: Téměř žádné - byla jsem ráda, že jsem do sebe něco dostala. Přestala mi chutnat káva.
  • 4. - 6. měsíc
    Váha: 57,5 kg
    Neduhy: Začal mě trápit nízký tlak, takže jsem byla často malátná a jednou omdlela na cestě vlakem do práce. Vrátila se naopak chuť k jídlu, takže jsem konečně začala i přibírat. 5. a 6. měsíc jsem si užívala a téměř se necítila "těhotně". Tyto dva měsíce byly asi nejlepší z celého těhotenství.
    Chutě: Maminčiny nakládané okurky, opět mi začala chutnat káva a zkrátka vše, co jsem jedla předtím.
  • 7. - 8. měsíc
    Váha: 63 kg
    Neduhy: S rostoucím bříškem a přibývající váhou začalo opět neduhů přibývat. V noci horší spánek, obouvání bot nebo navlékání ponožek se změnilo na 5 minutovou misi, na konci které jsem funěla jako po maratonském běhu :).
    Chutě: Okurky jsem vyměnila za sladké. Před otěhotněním jsem sladkému moc neholdovala, ale teď se nemůžu udržet.



    Abych byla naprosto upřímná, nepatřím k těm, které si těhotenství užívají a připadají si neodolatelné a sexy. Těším se na chvíli, až bude bříško pryč a Žížalka u mě v náručí.

A jak jste si těhotenství užívaly vy? Patřilo k nejkrásnějším obdobím vašeho života, nebo jste ho braly jako nutnou součást narození vašeho děťátka?

Těším se na vaše komentáře.

Vaše A.