Zobrazují se příspěvky se štítkemo mně. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemo mně. Zobrazit všechny příspěvky

27. března 2014

Čtení na poslední chvíli.

Vždycky jsem milovala knížky. Už jako malá jsem ráda chodila do knihovny a trávila tam spoustu času vybíráním těch nejlepších. Potom honem cesta domů a rychle se ponořit do světa fantazie.

S přibývajícími povinnostmi a změnou režimu ze školního na pracovní ubylo času pro čtení, takže spousta pěkných knížek mi utekla a nebyl na ně čas.

Vše se snažím si užít nyní, když si ještě Žížalka plave u mě v břiše a povinnosti ubyly. Mateřskou literaturu tak prokládám knížkami, na které jsem si už delší dobu brousila zuby.

Vždycky u mě budou vítězit papírové knížky a nic nenahradí chvíle strávené v knihkupectví nebo knihovně.


Pro maminky.
Kamarádka mi doporučila knížku od M. Behinové a I. Ašenbrenerové "Velká kniha o mateřství". 

Obsahuje informace jak pro nastávající maminky, ale také vás provází prvními roky s vaším prckem.

Informace jsou stručné a mě tento rozsah vyhovoval.





Pro oddych.
Mým oblíbeným autorem je Michael Cunningham. Tyto knížky jsem přečetla na nezklamaly mě.








Na dovolené si beru knížky, nad kterými člověk nemusí přemýšlet a jen hltá jednotlivé řádky. Dan Brown pro mě splňuje všechna dovolenková kritéria. Nejnovější Inferno pro mě zatím ještě zůstalo neodhaleno :)
















Z českých luhů a hájů.
Konečně jsem se dostala k tolik vychvalovaným Žítkovským bohyním od Kateřiny Tučkové. Líbí se mi moc!




Na Michaela Třeštíka jsem narazila náhodou v knihkupectví. Často mě ke koupi knížek naláká jejich obal. Chceš-li rozesmát pánaboha jsem nemohla minout a ani knížka samotná mě nezklamala.





 
Klasika od Arnošta Lustiga. Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou, k tomu není co dodat.





A jaké jsou vaše oblíbené knížky? Taky milujete tu vůni nových knížek nebo vám vyhovují elektronické?

Vaše A.


25. března 2014

Někde musíme začít.

Zvláštní pocit, když před sebou člověk vidí prázdnou stránku a pomalu jí začne plnit slovy. Nedočkavě a netrpělivě ťukám do klávesnice první věty a uvidíme, jakým směrem se tento blog vyvine.


Proč jsem začala psát?
Po několika letech v neustálém pracovním kolotoči jsem se najednou s manželem a malou Žížalkou v bříšku ocitla v Bulharsku, kam jsme se přestěhovali a stala se ze mě žena v domácnosti na plný úvazek. 

Rostoucí bříško, čekání na příchod malé "Žížalky" a blogy týkající se mateřství mě inspirovaly k tomu, abych i já přispěla do virtuálního světa.


Co u mě na stránkách najdete?
Nejvíc prostoru bude patřit malé Žížalce, protože kolem ní se teď bude točit můj svět. Ráda bych vše také doplnila zážitky z Bulharska, které se na příští 3 roky stane našim novým domovem. Vařením a pečením si nyní krátím dlouhé chvíle, takže i z tohoto soudku se tu občas něco objeví.

Kdo jsou Anežka a Žížalka?
V reálném životě se nejmenuji Anežka. Zatím chci tento blog vést anonymně, ať už kvůli sobě, práci nebo rodině. Je mi 28 let, s manželem jsme spolu 10 let a čekáme první dítě - Žížalku. Příchod Žížalky se chystá začátkem května 2014.

Nyní bydlíme v Sofii, hlavním městě Bulharska a pomalu si zvykáme na nový život a novou kulturu. Azbukou už jsme se zdárně prokousali a uvidíme, jaká dobrodužství nás tu čekají.

Užijte si čtení a uvidíme, kam se to všechno vlastně posune :)


Anežka